​Coworkingi stają się coraz popularniejsze w wielu polskich miastach, zwłaszcza tych największych. Są to miejsca, w których wynajmujemy biurka lub większą przestrzeń, by w nich pracować. W zależności od naszych potrzeb możemy decydować się na korzystanie z lotnych biurek, możemy również wynajmować jedno, które po prostu będzie nasze, możemy również decydować na wynajmowanie całych biur lub sal konferencyjnych. Czym jednak wyróżnia się coworking, który został dla nas przygotowany w podwarszawskiej Galerii Łomianki?

Najważniejszym faktem jest to, że coworking ten jest w 100% darmowy, co nie jest zjawiskiem częstym. Wielu freelancerów, początkujący przedsiębiorców czy osób, które po prostu pracują zdalnie, decydują się na wynajmowanie coworkingów – w takich przypadkach jest to tańsze, niż wynajmowanie nawet małego biura i znacznie wygodniejsze, niż praca np. w bibliotekach czy kawiarniach. Normalnie, pomimo tego, że coworkingi są bardzo konkurencyjne cenowo, są jednak płatne. Powinniśmy zakładać, że coworking w Warszawie lub okolicach to przynajmniej koszt kilkuset złotych miesięcznie, i to w przypadku, w którym decydujemy się na lotne biurka oraz ograniczoną liczbę godzin pracy w miesiącu.

Coworking w Galerii Łomianki możemy porównać właśnie do sytuacji, w której wynajmujemy lotne biurko. W przypadku pracy w Galerii nie możemy bowiem rezerwować sobie danego biurka czy w ogóle miejsca w coworkingu – z tego powodu, jeżeli zależy nam na tym, by być pewien, że miejsce dla nas się znajdzie, powinniśmy w coworkingu pojawiać się jak najwcześniej. Sam coworking otwarty jest dokładnie w takich samych godzinach jak Galeria Łomianki – od pon. do sob. od 9.00 do 21.00 oraz w niedz. od 9.30 do 20.00 (o ile dana niedziela jest niedzielą handlową).

Plusem jednak, w porównaniu do wynajmowania lotnych biurek, jest fakt, że nie ogranicza nas ilości godzin w miesiącu, którą możemy spędzić w coworkingu na pracy. Jeżeli tylko uda nam się zawsze znaleźć miejsce, możemy pracować w coworkingu cały miesiąc, bez przerwy i bez ponoszenia kosztów! Biorąc pod uwagę, że coworking ten jest darmowy – to naprawdę rewelacyjna opcja!

Dla kogo przeznaczony jest coworking w Galerii Łomianki?

Coworking w Galerii Łomianki jest przeznaczony głównie dla osób, które nie pracują w biurze swojej firmy. Najczęściej są to przedsiębiorcy, freelancerzy lub osoby pracujące zdalnie. Często, kiedy nie pracujemy w biurze, decydujemy się na pracę czy to z kawiarni, czy to z naszego domu lub mieszkania. Kawiarnie nie sprzyjają jednak temu, by bez problemu móc się w nich skupiać, praca z domu sprawia natomiast, że często jesteśmy mniej efektywni a do tego nasze mieszkanie lub dom powoli zaczyna zmieniać się w biuro, co wielu przeszkadza. Problemem jest też rozdzielanie pracy oraz życia prywatnego – work life balance to coś, o co każdy w dzisiejszych czasach naprawdę powinien zadbać.

Żeby nie pracować ani w kawiarni, ani w domu, warto więc wybrać coworking w Galerii Łomianki – będzie on również odpowiedni dla osób, które pracują w Warszawie, lecz część pracy mogą wykonywać zdalnie. Może się bowiem okazać, że każdy przyjazd do biura i z powrotem to dla nich nawet kilka godzin dziennie! Dobrze więc chociaż czasem je oszczędzić i przeznaczyć na coś znacznie bardziej dla nas istotnego.

Coworkingi są również odwiedzane bardzo często przez studentów – nie tylko uczą się w takich miejscach, ale również przygotowują projekty czy też pracują. W ich przypadku to również może być znakomite miejsce, jeżeli nie mogą skupić się w swoich domach czy mieszkaniach.

W co wyposażany jest coworking?

Jest w nim wszystko, co będzie nam potrzebne, by uczyć się lub pracować w warunkach naprawdę bardzo komfortowych! Czekają na nas wygodne fotele biurowe, spore biurka, do tego szybki i bezprzewodowy internet oraz inny, podstawowy sprzęt biurowy, który zawsze może się nam przydać! Dodatkowo, dla osób pracujących na miejscu przygotowana została nawet przestrzeń, w której mogą oni odpocząć po lub w trakcie pracy! Na ścianach natomiast czekają na nas plakaty Polskiej Szkoły Plakatu – są naprawdę inspirujące!

Czy coworking to miejsce jedynie do cichej pracy?

Zdecydowanie nie! O ile oczywiście wiele osób skupia się w coworkingu faktycznie na swoich zadaniach i pracują naprawdę cicho, o tyle musimy wiedzieć, że na miejscu można również bardzo komfortowo pracować w zespole. Dodatkowo, coworking to również znakomita przestrzeń do spotkań biznesowych – jeżeli nie mamy swojego biura, będzie to często znakomita opcja, lepsza niż sieciowe kawiarnie. W końcu coworking to miejsce, w którym pracujemy!

Zachęcamy do sprawdzenia coworkingu w Galerii Łomianki. Pamiętajcie – jest on otwarty w takich godzinach, jak sama Galeria i nie obowiązują w nim żadne zapisy. Po prostu weźcie ze sobą swojego laptopa, wybierzcie biuro i cieszcie się znakomitą przestrzenią do pracy i nauki!