Rynek pracy w Polsce nie jest łaskawy dla dojrzałych pracowników. W szczególności dotyczy to kobiet. Wiele z nich narzeka, że już po ukończeniu 45 lat są mało atrakcyjne dla pracodawców, a z wiekiem ich szanse maleją. Jesteś w takiej sytuacji? Dowiedz się, czy rozwiązaniem nie będzie praca opiekunki osób starszych za granicą.

Dojrzałe kobiety spotykają się na polskim rynku pracy z licznymi przeciwnościami. Choć powinny być cenione jako osoby doświadczone, kompetentne, w dodatku zwykle mające już odchowane dzieci, co zwiększa ich dyspozycyjność, wciąż dominuje stereotypowe postrzeganie, które sprawia, że pracodawcy wybierają osoby młodsze. Problemy pojawiają się już od 45 roku życia, a im bliżej do wieku emerytalnego, tym są większe. Tymczasem coraz więcej Polek chce pracować do emerytury, a nawet dłużej – dlatego, że mają siły, chęci i nie zamierzają zadowalać się skromnymi często świadczeniami z ZUS.

Dlaczego warto podjąć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Motywacją większości opiekunek są przede wszystkim bardzo dobre zarobki – wręcz nieporównywalne z tymi oferowanymi w Polsce. Rzadko zdarza się, by opiekunka zarobiła mniej niż 1300 euro miesięcznie, a wiele zleceń opiewa na wyższe stawki: 1500, 1900 czy nawet ponad 2000 euro za miesiąc pracy! Co ważne, w czasie trwania kontraktu opiekunka nie ponosi kosztów mieszkania, bo zakwaterowana jest w domu seniora. Bardzo często umowa gwarantuje jej też trzy posiłki dziennie. Dzięki temu wiele opiekunek przywozi z kontraktu niemal cała zarobioną kwotę. Warto też wiedzieć, że współpracując z agencją pracy, można liczyć na dodatkowe premie, na przykład wiążące się z pracą w okresie wakacyjnym, szybkim wyjazdem do pracy czy poleceniem osoby do rekrutacji.

Dużym atutem pracy opiekunki jest też elastyczność. Można wyjechać na jednorazowy kontrakt, żeby podreperować domowy budżet, można jeździć regularnie. Rytm wyjazdów wyznacza sama opiekunka, więc może go dostosować do swojego życia rodzinnego i innych planów. Wysokie zarobki sprawiają, że pracując przez kilka miesięcy w roku w Niemczech, zarobi zdecydowanie więcej, niż przez cały rok etatowej pracy w Polsce.

Jak znaleźć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Samodzielne szukanie pracy za granicą dla wielu osób jest ogromnym wyzwaniem, łatwo też – ze względu na nieznajomość rynku – o trafienie na oszustów czy podpisanie niekorzystnej umowy. Dlatego najlepszym sposobem jest korzystanie z działających w Polsce agencji pośrednictwa. Ważne, by wybierać firmy sprawdzone, obecne już od dłuższego czasu na rynku cieszące się renomą tak jak www.arkadiacare.pl. Dlaczego? Przede wszystkim dzięki współpracy z agencją pracy cały proces rekrutacyjny oraz wszystkie formalności załatwisz na miejscu, w Polsce. Zostaniesz przeprowadzana krok po kroku przez wszytki etapy niezbędne, by podjąć pracę opiekunki w Niemczech. Agencje dysponują też szerokim wyborem sprawdzonych ofert pracy. Co więcej, na pomoc możesz liczyć także przy organizacji przejazdu do Niemiec, a także już będąc za granicą – jeśli pojawią się jakiekolwiek trudności.