Deregulacja zawodu księgowego jest faktem. Mimo, że skutki nie są jeszcze bardzo widoczne bardzo wiele osób oceniają już teraz obecne zmiany w branży jako negatywne.

Osoby obecne na Konferencji „Rok po deregulacji” jednoznacznie przyznają, że nie są zadowolone ze zmian w branży.  Wszyscy są zdania, że brak ograniczeń w  uzyskiwaniu zawodu nie jest dobry dla firm i przedsiębiorstw.

W dniu Księgowego 9 czerwca podczas wspomnianej Konferencji poruszane były wszelkie ważne kwestie związane ze wspomnianymi zmianami. Omawiana była przyszłość branży. Punktem wyjścia były badania przeprowadzone wśród pracowników biur rachunkowych. Większość osób twierdzi, że deregulacja spowodowała obniżenie jakości usług oraz cen za wykonywaną pracę księgową.

Specjaliści w branży księgowej poskreślają potrzebę organizacji szkoleń i kursów dla pracowników  biur rachunkowych. Pracownicy powinni uzyskiwać jak najlepszą wiedzę  – warto także inwestować w odpowiedni sprzęt oraz oprogramowanie.

Nowoczesne oprogramowanie nie tylko przyspiesza pracę, ale także wpływa pozytywnie na jej efektywność. Pracownicy dzięki odpowiednim programom mogą realizować z powodzeniem większą liczbę zleceń.

Biura księgowe, które pracują w oparciu o najnowsze rozwiązania powinny dbać o odpowiednią promocję i reklamę. Podczas wspomnianej konferencji poruszono także tematy związane z wyróżnianiem się na tle konkurencji?